EVERLASTING ,,Przebudzenie"


Zanim rozpoczęłam pisanie powieści, postanowiłam powrócić do miejsc, które są dla mnie ważne i jeszcze raz poczuć klimat, odświeżając stare wspomnienia. Podróż była bardzo udana, choć bardzo sentymentalna. Pomogła mi jednak odnaleźć to czego szukałam, dzięki czemu z łatwością mogłam opisać miejsca tak drogie memu sercu i duszy.

Prawdziwa historia, opisana w książce działa się daleko od domu, chciałam jednak włączyć w powieść osoby mi bliskie, dlatego przeniosłam ją w miejsce, w którym tak naprawdę, w tamtym okresie nie mieszkałam już od kilku lat.

Pierwsza część powieści rozpoczyna się w okresie, gdy jestem niespełna osiemnastoletnią dziewczyną. To celowy zabieg, chciałam w ten sposób pokazać rozwój duszy. Był to też dobry sposób na pokazanie przemiany, która dokonuje się na różnych poziomach, zarówno u głównej bohaterki, jak i innych bohaterów, co  pozwoliło mi wnikać w ich dusze głębiej, niż dzieje się  to w normalnych okolicznościach.

Nie wszyscy bohaterowie są prawdziwi, był to jednak celowy zabieg, by połączyć to, co mogłam opisać, jako prawdziwe wydarzenia z tym, co chciałam ukazać głębiej.

W prawdziwym życiu los okazał się okrutniejszy dla niektórych bohaterów, niż jest to przedstawione w powieści, dzięki powieści nie tylko pamięć o nich może żyć wiecznie, ale i oni sami, jako jej bohaterowie.