O co mi tak naprawdę chodzi?


Tak trudno jest się czasami porozumieć z drugą osobą, gdy staramy się jej coś wytłumaczyć, a to, co przekazujemy nijak nie trafia do jej umysłu trafiając najczęściej na mur jej poglądów i przekonań. Irytujemy się wtedy, szukając najczęściej winy w tej osobie, choć nie widzimy, że to my nie umieliśmy przekazać jej tego, o co nam tak naprawdę chodzi.

Ciekawe, jak łatwo przychodzi nam porządkowanie świata wokół nas. Wiemy jak powinni zachowywać się inni, jak powinni nas traktować, jak mają traktować siebie nawzajem, a często tak prostej rzeczy nie potrafimy wykonać, jak jasne wytłumaczenie tego, o co nam chodzi.

Porządki w wewnętrznym świecie są dość trudnym wyzwaniem i często robimy wszystko, by rozproszyć się każdą, nawet mało istotną rzeczą w świecie zewnętrznym niż, choć przez chwilę pomyśleć o tym, by coś zmienić w sobie.

Jasny zrównoważony umysł bardzo łatwo komunikuje swoje potrzeby, tworząc stan harmonii pomiędzy tym, co na zewnątrz nas a tym, co wewnątrz. Umysł, w którym wciąż toczy się konflikt, wciąż coś się ze sobą ściera, kłóci, w taki właśnie sposób komunikuje otoczeniu swój stan. Skoro kłóci się wszystko w nim samym, kłótnie przenosi również i do swojej komunikacji zewnętrznej, chcąc zwyczajnie się rozładować.

Umysł spokojny, w którym wszystkie spory zostały rozstrzygnięte poprzez świadomość i zrozumienie, podobnie będzie komunikować się ze światem zewnętrznym, przez spokój i szukanie harmonii pomiędzy sobą a każdym innym umysłem, nawet najbardziej skonfliktowanym wewnętrznie i zewnętrznie. Stając się zatem świadomym wewnętrznie, świadomie przekazujemy ten stan na zewnątrz, a wtedy, każde brzmienie znajduje w nas swoje miejsce, nic się ze sobą nie kłoci, zaś cisza nastraja nas na to, czego wcześniej nigdy byśmy nie usłyszeli, na usłyszenie samych siebie, naszego wewnętrznego głosu.

Gdy wszystko w Tobie cichnie, to jest właśnie moment, gdy słyszysz swoje Wyższe Ja. Wsłuchaj się w ten głos, bo to, co usłyszysz może otworzyć Ci ścieżkę do przestrzeni, których, bez ciszy w sobie, nigdy byś nie usłyszał. Wsłuchaj się w siebie, bo tylko tak możesz zrozumieć, o co Ci właściwie chodzi.