Podróż do zrozumienia


Jeśli już dotarłeś do swego wnętrza, niech Twoja wewnętrzna uwaga skupi się teraz w centralnym punkcie Ciebie samego, byś mógł rozpocząć proces kształtowania swojej wewnętrznej świadomości i tego, co potrafisz swą świadomością ogarnąć.

Nie musisz robić w tym momencie nic wyjątkowego, wystarczy, że to czytasz. Twoja wyobraźnia zacznie działać od pierwszych, przeczytanych słów i nie musisz się zastanawiać, co one oznaczają. Wewnętrznie już wiesz, znasz doskonale to, o czym piszę, znasz ten stan, gdy Twoja uwaga przeniosła Cię do własnego wnętrza, gdy poczułeś sam siebie, własną obecność w sobie.

Przejdźmy tę drogę zatem razem, jestem tuż obok i cokolwiek się zdarzy iść będę obok, przez cały czas. Tak jak Ty idziesz obok mnie, czasami nawet nieświadom tego, że podążamy razem, choć ja jestem świadoma Twojej obecności.

Jestem tu...

Niech Twoja świadomość podąży teraz do Twego wnętrza...jesteś już tam? Spotkamy się na miejscu... będę tu na Ciebie czekać.

Posłuchaj teraz moich słów i nie rób dosłownie nic. Dzięki temu cała energia szumu wokół Ciebie opadnie, a Ty poczujesz sam siebie, własną obecność. Poczuj ją...

Zamknij na chwile oczy zanim zaczniesz czytać dalej i poczuj ją...

To cisza...

Nie staraj się wychwytywać dźwięków ani ich teraz tworzyć... a to, co usłyszysz to tylko Ty sam, twoje własne brzmienie. Posłuchaj jakie jest miłe, wczuj się w nie. Nic więcej nie musisz robić...po prostu posłuchaj ciszy.

Zobacz jak łatwo zapomniałeś o mojej obecność i jak łatwo skupiłeś się na samym sobie. Wystarczyło jedynie byś popłynął za własną uważnością, byś skupił się tylko na chwilę na tym, co wypełnia Ciebie.

Jesteś tu...czujesz?

Czujesz samego siebie?

To twoja obecność, ta cisza, którą w sobie wyczuwasz, jest właśnie Tobą. Jesteś tu...czujesz? To jesteś właśnie Ty, w tej ciszy, to Twoje brzmienie...poczuj je i nawiąż kontakt z własną wewnętrzną jaźnią.

Popatrz jak mało musisz robić, by tego dokonać, wystarczy chwila uważności, wystarczy świadomość własnej obecności, dostrzeżenie siebie w tym, co czujesz...

Pobądź chwilę w tym stanie i powróć naturalnie do swych codziennych czynności... a zobaczysz jak przyjemnym brzmieniem je napełnisz...

Miłego dnia:)