Pomiędzy życiem a śmiercią


– Chodź, musisz teraz przenieść tę świadomość na pewne zdarzenie, które wciąż tkwi niezrozumiałe w twojej pamięci. – Arsena bierze mnie za dłoń i przenosimy się w zupełnie inne miejsce. Wibracja wokół mnie zaczyna nagle gęstnieć i odczuwam, jakbym zniżała się do materii. Znajduję się w pokoju. Jest wie- czór. Okna nie są zasłonięte storami i przez chwilę wpatru- ję się w ciemność, która wydaje mi się być bliska i znajoma. W pokoju dostrzegam kilkoro ludzi i kogoś leżącego na łóż- ku. Pamiętam ten obraz. Uciekałam od niego całe (...)

Nawiążę jeszcze do głównej bohaterki, czując z nią szczególną więź. Chodzi o zdolności Anny i jej podróż po świecie astralnym, gdy stara się wrócić do ciała, a okazuje się, że czas spędzony po drugiej stronie, uruchamia w niej zdolności, które w sposób szczególny budzą ją do rozwoju zdolności, których do tej pory unikała. W prawdziwym życiu było odrobinę inaczej. Te zdolności, o których piszę w powieści, ćwiczyłam od dziecka. Nie obudziły się we mnie nagle, zawsze je posiadałam i taka się po prostu urodziłam. Od małego ciągnęło mnie (...)

– Aniu, ocknij się..., słyszysz mnie? Ktoś pochyla się nade mną i bardzo ostrożnie przekręca mnie na plecy, cały czas do mnie przemawiając. Wyczuwam delikatne, męskie perfumy, a także zapach ... Hm, co to jest za zapach? Pamiętam go, ale nie mogę sobie przypomnieć, gdzie się z nim zetknęłam. Wydaje się być bardzo znajomy i męski. Otwieram na chwilę oczy i staram się dostrzec twarz, pochylającej się nade mną postaci, ale jest zbyt ciemno i nie wi- dzę jej w ciemności. Czuję się odrętwiała i sparaliżowana. Chcę (...)

Dzień dłuży się Mateuszowi w nieskończoność. Stara się, jak tylko może, by skupić się na pracy, ale jego wzrok ciągle biegnie w stronę zegara, który wisi tuż nad wejściem do biu- ra. W końcu przychodzą nowi pracownicy i Mateusz zaczy- na wprowadzać ich w to, co będą robić. Przekazuje pałeczkę kierownikowi, który ma ich przypilnować i wdrożyć w zakres ich obowiązków, a sam wychodzi z biura i szybko wskakuje do samochodu, by zdążyć jeszcze wpaść do domu umyć się, zjeść i jechać do szpitala. – Pojechać z tobą? – babcia wychyla (...)

W drugiej części powieści EVERLASTING ,,Pomiędzy życiem a śmiercią” przenosimy się na drugą stronę, do świata, który jest mi bardzo bliski, dlatego chciałam go w szczególny sposób wam przybliżyć.  W tej części zmienia się też narracja. Świat i zdarzenia nie są już widziane i opisywane jedynie przez główną bohaterkę, ale też i przez Mateusza, co mam nadzieję, a uczyniło ją dużo ciekawszą. Choć zdarzało się i tak, iż wielu czytelników najpierw czytało historię głównej bohaterki, przeskakując przez fragmenty, które były opisywane z poziomu Mateusza, powracając do nich (...)