Poznanie samego siebie


Na początku ważnym wydaje się, by uporządkować swój świat materialny, chcemy, by znalazło się w nim wszystko to, czego pragniemy lub czego pożądamy, lepszy samochód, doskonały związek, dobrze płatna praca, nowy dom. Jednakże z każdą chwilą, gdy poznajemy samych siebie rzeczy materialne stają się mniej ważne, a ważna staje się dla nas nauka, by pogłębić swoją wiedzę tak, by nie tylko chcieć mieć samochód, ale i by życie nabrało głębszego sensu. Rozwijając się dalej dochodzimy do poziomu, gdy rzeczy materialne przestają mieć aż tak istotne znaczenie, a ważnymi stają się uczucia, bo co nam po bogactwie, gdy nie mamy się nim z kim cieszyć.

Przechodząc przez kolejne fazy rozwoju w końcu i uczucia tracą na znaczeniu, bo nagle odkrywamy świadomość i już nie wystarczy nam to, co rozumieliśmy do tej pory, chcemy pojąć istotę samej rzeczy, zrozumieć, po co to wszystko? Ku jakiemu celowi nas to prowadzi i co z tego ma wyniknąć, że właśnie taką drogą podążamy.

Ale i tu dochodzimy do chwili, gdy samo rozumienie już nam nie wystarczy, chcemy sami tworzyć, chcemy zjednoczyć się z istotą stwórcy i stać się nim, od nowa budując siebie i swój własny świat. Chcemy być nim w sobie i wokół siebie. I tu zaczyna się najlepsza zabawa, bo tu już trzeba pomyśleć, z czego mam siebie zbudować i mój świat, skoro dostępnych jest tyle elementów? Tu też następuje moment ponownego rozdzielenia i stania się samodzielną istotą, gdzie sami siebie będziemy doświadczać przez siebie...zgadnij zatem, kim się staniesz na końcu?