Co na nas zasługuje?


Na co zasługuje moja wyjątkowość? Czy w ogóle na coś zasługuje? I, dlaczego muszę na coś w ogóle zasługiwać, by to mieć? Nie mówiąc już o odwróceniu lustra. Czy naprawdę mój partner musi na mnie zasłużyć? Czyli, co? Musi się dla mnie starać, bym go obdarzyła łaską i uwagą? Słać mi drogę do kuchni, toalety i innych pomieszczeń płatkami róż, bo po zwykłej podłodze, to raczej się nie uda i nie przejdę? Wiecznie zabiegać o moją uwagę? Bawić mnie, bym się nie nudziła? Chwalić, bym w ogóle poczuła, żem wartościowa. Cenić, czyli przekładać moją wartość na podarunki, którymi ma mnie licznie i hojnie ma obdarzać? Bo jak nie, to co? Strzelę focha? Sama się zaspokoję?

Kiedyś, lata temu, po trudnym doświadczeniu, podczas próby tworzenia związku, usłyszałam od mojej przyjaciółki. – Znajdziesz sobie jeszcze takiego faceta, który będzie na ciebie zasługiwał.

I tu, przyznaję, coś we mnie się wtedy wzburzyło. 

- Dlaczego on ma na mnie zasługiwać? – Zapytałam, chcąc zrozumieć, co ma na myśli. – Chcę jedynie, by poczuł się przy mnie dobrze. – Ciągnęłam wywód. – Chcę, bym sama czuła się dobrze ze sobą, bez potrzeby szukania potwierdzenia wartości w jego oczach. Bo się zawiodę. Bo może mieć akurat gorszy dzień, bo może być niedomyślny, bo coś ważniejszego mogło zaprzątnąć mu waśnie umysł niż bieganie za mną i dowartościowywanie mnie. 

- To nie chcesz, by mu na Tobie zależało? By cię pragnął?

- Nie. Chcę, by widział sens bycia obok mnie, podążania w tym samym kierunku. By widział mój spokój, to, czego może się ode mnie nauczyć, cechy, których może ode mnie nabrać. Bo dzięki temu, sam mi ukaże swoją wartość, to, czego ja się mogę od niego nauczyć, co mogę wzmocnić, co pozwoli mi wzrosnąć w mojej świadomości.

- Takie związki nie istnieją. – Odparła moja przyjaciółka. - Nie ma świadomych facetów.

- Może jest ich mniej, ale, rozwijając się samej, mogę sprawiać, iż mój partner będzie czuł wpływ tego rozwoju. 

Dwadzieścia pięć lat później…

- Kochanie, czy Ty podziwiasz moją wyjątkowość? – pytam męża przy śniadaniu.

- Ale o co chodzi? – pyta zaniepokojony. – Popsułaś coś? Co się pobiło?

- Nie, nic. – Uśmiecham się szeroko, widząc, że się rozgląda z niepokojem po kuchni. – Tak tylko pytam. Bo wiesz, ja twoją podziwiam, ale to jak podziwiam. – Specjalnie podkreślam ostatnie zdanie. Bo wiecie, to mężczyzna, trzeba. – I chciałam zapytać w związku z tym, czy się czujesz doceniony?

No i tu…zdezorientowałam chłopa. I chciałabym coś dopisać, ale dalej myśli. Trochę to niepokojące, przyznaję, bo tak jakoś długo myśli. Jak się odezwie, dam znać.Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)