Doceniam, bo trudne?


Pragnąc pewnych rzeczy, osób, przeżyć, sytuacji, doświadczeń, potrafimy zadać sobie naprawdę dużo trudu, by to zdobyć. I gdy nam się w końcu udaje to osiągnąć, bywamy bardzo z siebie dumni, jednakże, często dzieje się tak, iż proporcje ulegają zaburzeniu i to nie osiągnięty cel staje się dla nas ważny, a włożony właśnie w niego wysiłek. 

Zauważyliście, co tak naprawdę wspominamy, gdy udaje nam się osiągnąć jakiś cel? Dokładnie, nie cel, a drogę, którą przebyliśmy. Trud owej drogi. Przeszkody, które pokonaliśmy po drodze. Cel nagle nam znika. On został osiągnięty, ale trud, wydaje się, jakby wciąż w nas żył. Jakby był ważniejszy od wszystkiego innego. 

Ostatnio zapytałam mojego znajomego i jak, zadowolony z osiągnięcia swojego wymarzonego celu? A on, tak, ale ty wiesz, ile musiałem się nad jego osiągnieciem napracować? I tu wysłuchałam godzinnej opowieści o trudzie. Nie o celu, tylko właśnie o trudzie. I gdy zaczęłam się temu przyglądać, nagle zaczęło przybierać to ogromną postać. Miałam wrażenie, iż każdy chce, by widać było, jak duży trud w coś wkłada. Jakby wszyscy bali się powiedzieć, coś im przyszło łatwo, lekko, przyjemnie.

Hm, aż mnie zastanawia. Wy też celebrujecie swój trud?Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)