Droga ku jedności


Wszystko, co w sobie rozdzielasz, takim się w Tobie staje. To zaś, co rozdzieliłeś w sobie, sprawi, iż twój umysł podąży w dwóch kierunkach. Ty natomiast, nie mogąc pojąć, co się dzieje, doznasz wewnętrznego rozdzielenia. Jednakże, jeśli masz w sobie doświadczenie osiągnięcia którejkolwiek z granic i podążenia do ich przeciwnego bieguna, w chwili, gdy tam dotrzesz, owe bieguny natychmiast się w Tobie połączą i doznasz w sobie jedności. To będzie też moment twojego wewnętrznego przebudzenia. Poczujesz w sobie stan równowagi. Poczujesz, jak Twoja świadomość, z łatwością obejmuje te, dwie, wcześniej sprzeczne ze sobą skrajności. I choć wcześniej to, co wydawało się Tobie zbyt odległe, zbyt przeciwne, zbyt rozbieżne w sobie i nie dawało się połączyć w Twoim umyśle, nagle okazuje się, iż jest to proste i ma to sens. Wręcz będziesz się dziwić, iż wcześniej tego nie rozumiałeś i nie potrafiłeś tego sensu, tam odnaleźć. Dlatego właśnie, tak często doświadczamy, tak wielu rozbieżności, bo wciąż jesteśmy na którejś z dróg, dróg, prowadzących do którejś ze skrajności, do przesycenia lub śmierci. I choć może wydawać się to straszne, wręcz nas przerażać, jest to dla nas tak naprawdę ważne, bo przecież się dzieje, bo to jest właśnie nasz sposób uczenia się, łączenia w sobie każdej skrajności, poprzez szukanie i przyciąganie do siebie wszystkiego, co czujemy, iż jest naszym przeciwieństwem. Jednakże,  zauważcie proszę, gdy już się zadzieje, gdy choć raz doświadczymy, choć jednego połączenia, gdy w swojej duszy, choć raz staniemy w punkcie równowagi, w każdym z nas zaczyna dziać się jeden z najpiękniejszych procesów, przez które przechodzi dusza, rozwój wewnętrznej świadomości, co znów prowadzi do stanu odczucia własnej mocy. A to, jak zauważyłam, wręcz kochamy i to nie tylko w sobie, ale i w innych.Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)