Lekcja doświadczeń


Doświadczenie stanu bogactwa, bez względu na to, czy ktoś sam zarobił duże pieniądze, czy dostał je w spadku lub od rodziców, czy też wygrał w lotto jest możliwością w zakresie której będziemy doświadczać wszystkiego, co może wpłynąć na wzrost naszej wewnętrznej świadomości lub stworzymy w jej zakresie osobną linię, negatywnych doświadczeń, które staną się podstawą do przepracowania lekcji karmicznych.Wbrew pozorom, to nie stan relaksu uczy nas najwięcej, a negatywne doświadczenia. Wątpię, by jakaś dusza, mając możliwość inkarnowania w ciele, nie wybrała trudnych doświadczeń, nawet w zakresie bogactwa, jako możliwości sprawdzenia, czy w obecnym stanie świadomości jest w stanie powstrzymać się w chwilach, gdy ma ochotę dokonać czegoś złego.

Przestrzeń bogactwa, jest po prostu dla duszy jedną z wielu możliwości doświadczania i choć przyjemniej jest doświadczać pozytywnych skutków swoich wyborów, aniżeli negatywnych, dusza wybierze i jedne i drugie, by pojąć całość procesu, który się dokonuje w trakcie jego gromadzenia i wydawania.

Przyglądając się tej przestrzeni bliżej można zauważyć, iż posiadanie bogactwa materialnego stwarza dla duszy zupełnie inne formy doświadczeń, aniżeli w przestrzeń braku. Nie oznacza to jednak, że pozbawieni jesteśmy braku, gdy mamy nadmiar pieniędzy lub, że nie doświadczymy spełnienia materialnego nie mając grosza w kieszeni. To oznacza, że w każdym stanie można doświadczyć jego przeciwieństwa i z każdego przeciwieństwa można powrócić do stanu pierwotnego. Byłeś biedny możesz dojść do bogactwa, jesteś bogaty, możesz stać się biedny. Ale są sytuacje, gdy bogaty utracił majątek i znów do niego powrócił, a biedny doszedł do bogactwa i znów go stracił.

Od czego zatem to zależy?

Otóż, od tego, co przejawiłeś w swojej świadomości odnośnie stanu bogactwa, gdy posiadałeś więcej niż zwykle pieniędzy i czego nauczył cię stan biedy.

Pamiętaj, że dla duszy wszystko jest lekcją życiową. Uczy się, bez względu na stan czy formę jego przejawiania. Problem pozostaje tylko to, czy czegoś się dusza nauczyła, będąc w stanie biedy lub stanie bogactwa. Czasami lekcja musi być powtórzona wiele razy zanim dusza zrozumie, o co w tym właściwie chodzi.Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)