Medytacje


Wszystko, co w sobie rozdzielasz, takim się w Tobie staje. To zaś, co rozdzieliłeś w sobie, sprawi, iż twój umysł podąży w dwóch kierunkach. Ty natomiast, nie mogąc pojąć, co się dzieje, doznasz wewnętrznego rozdzielenia. Jednakże, jeśli masz w sobie doświadczenie osiągnięcia którejkolwiek z granic i podążenia do ich przeciwnego bieguna, w chwili, gdy tam dotrzesz, owe bieguny natychmiast się w Tobie połączą i doznasz w sobie jedności. To będzie też moment twojego wewnętrznego przebudzenia. Poczujesz w sobie stan równowagi. Poczujesz, jak Twoja świadomość, z łatwością obejmuje te, dwie, wcześniej sprzeczne ze sobą (...)

Zwracam się do Twojej duszy Być może się nie znamy  A może tylko nam się tak wydaje, bo przecież, jesteś tu Ja zaś, z tego samego pwoodu piszę do ciebie Może znamy się od wieków, kto wie? A może jeszcze dłużej Może byłeś mi towarzyszem zadań A może jesteśmy duchową rodziną Kimkolwiek jesteś Witam cię, jak najdroższego mi przyjaciela W końcu się odnaleźliśmy

Cokolwiek pojawiło się w twoim umyśle, zanim stanie się częścią twojego życia i zacznie wpływać na innych, najpierw staje się częścią ciebie samego. To zaś oznacza, iż to Ty najpierw doświadczysz wszystkiego, co chcesz uczynić innym. To Ty w pierwszej kolejności zostaniesz przesiąknięty energią swoich własnych myśli, a spływając w dół, musisz wiedzieć, iż mogą się stać zarówno pokarmem, jak i trucizną dla twojej duszy. I jako trucizny doświadczysz ich w skutkach, gdy wróci do ciebie to, co zasiejesz w swym otoczeniu. Bowiem, to, co z ciebie się zrodzi w tym (...)

Jeśli myślisz, że uciekniesz od przeszłości, mylisz się. Możesz zamknąć wszystkie drzwi, na chwilę zamilknąć lub wstrzymać oddech, w nadziei, że cię nie znajdzie, ale znajdzie cię. A ujrzysz ją, nie tylko w oczach tych, którzy cię odnajdą, ale przede wszystkich w swojej postawie, w swoich skłonnościach, nawykach i upodobaniach. I bez względu na to, jak bardzo będziesz się zarzekać, mówić, żyję teraźniejszością, przeszłość powie, tak, ja nią jestem. Jestem wszystkim tym, co wciąż narasta w tobie konfliktem. Wszystkim tym, co sprawia, że się boisz, że masz żal, (...)  Ostatnio dodane

  Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


  Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


  Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


  Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


  I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


  Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


  Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


  Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)