Nauka relaksu


Nie musisz na początek robić wiele, by sie zrelaksować. Wystarczy koncentracja na tym stanie.

Na pewno już go kiedyś doświadczyłeś i jeśli nie możesz poczuć go w teraźniejszości, skorzystaj ze swojego banku pamięci. Po prostu przypomnij sobie chwile, gdy coś sprawiło ci ogromną przyjemność. Może to być wspomnienie z dzieciństwa, jeśli te chwile najmocniej utkwiły ci w pamięci, ale może to być cokolwiek innego. Takich momentów każdy z nas ma wiele i od razu kojarzymy to, co sprawia nam w życiu największą przyjemność.

Spróbuj przy okazji spojrzeć na swoje życie i przypomnieć sobie, czy często doświadczałeś takich chwil.
Wiem, że codzienność potrafi przygnębić, a już w dzisiejszych czasach, gdy ludzie są zabiegani i brakuje im czasu dla siebie, z relaksem kojarzy się co najwyżej urlop, o ile uda się dotrzeć w przeznaczone do tego miejsce, nie wpadając po drodze w stan ciężkiej nerwicy. Dziś nawet urlop stał sie męczący.

Nie dość, że trzeba się samemu spakować, to jeszcze trzeba często spakować dzieci, a później zaczyna się wyprawa, okraszona chwilami złości, bezsilności i frustracji, gdy inni pasażerowie już w drodze np. rozpoczynają urlopowanie. Dodajcie do tego jeszcze stanie w korkach, ścisk w pociągu, upał, kurz i często brak dobrej pogody i w końcu można się odprężyć.

Widok sfrustrowanych wczasowiczów jest dość często spotykany, choć zdarza się i odwrotnie, że wszystko idzie sprawnie, urlopowicze docierają bez problemów w swoje ulubione miejsce, a sam urlop przebiega bez zarzutu i nawet pogoda dopisuje. A jak w Polsce nie dopisuje, to są i inne kraje do zwiedzania, jaki problem?

Najważniejsze, by w końcu dotrzeć i wypocząć.Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)