Niszczycielska siła pragnień


Człowiek, który gnany jest pragnieniem, zrobi ze swej strony wszystko, by go spełnić. Często nieświadomy nawet, co go gna, ale będzie go czuć, choćby w głębi siebie i będzie odpowiadać na ten zew, posuwając się cały czas do przodu, chcąc go spełnić. Czasami będzie sam sobie zadawać pytanie, gdzie ja właściwie podążam? Po co robię tę właśnie rzecz? Po co wchodzę w tę właśnie relację? Po co mi to wszystko? Po co prowokuję los? Ale będzie szedł jednocześnie dalej. A co ciekawsze, będzie odrzucał każdy argument, który mógłby go zawrócić z drogi. Wyśmieje każde słowo, które usłyszy, iż to, co robi jest bezsensowne. Dla tej osoby ma to większy bowiem sens niż wszystko inne.
Jak myślicie, jakie pragnienie może człowieka zmienić do tego stopnia, iż wykorzysta każdą możliwość, czasami brnąc nawet na oślep do przodu i postępując bez zastanowienia. Jakie pragnienie potrafi być tak silne, iż dla jego spełnienia, oszukamy nawet tych, których kochamy, skłamiemy najbliższym, jak trzeba, dopuścimy się nawet złych czynów. Jakie pragnienie potrafi człowieka popchnąć nawet do zbrodni, a potrafi, jak sami wiecie. 
Zastanawialiście się kiedyś nad siłą swoich pragnień? Do czego potrafiła was skłonić chęć ich spełnienia? Za wszelką cenę, działając na oślep, ponosząc koszty większe niż gotowi byliście w normalnych warunkach ponieść. Doświadczyliście kiedyś destrukcyjnej siły swoich pragnień? I co zrobiliście, by nad nimi zapanować? Rzuciliście się na oślep w ich spełnienie czy potrafiliście jednak zapanować nad sobą. Powiedzieć sobie, nie rób tego! Nie idź tam, nie pozwól tej osobie na to! Nie ulegnij! Co robicie, by nie dać się im wciągnąć, ulec ich destrukcyjnej sile. Szczególnie w świątecznym okresie.Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)