Obszar własnej woli


Nie to, co robisz a to, co Cię zawstydza w tym, co robisz sprawia, że czynisz z tego podstawę swego zejścia na niski poziom wibracji.

Intencje, którymi się kierujemy na co dzień są niezwykle ważne w naszym procesie uczenia się i poznawania siebie. Stanowią bowiem podstawę naszych wyborów, a te, gdy są kierowane przez negatywne intencje wpędzają nas w same kłopoty. Mało kto jednak zadaje sobie pytanie o to, co nim tak naprawdę kieruje. Częściej patrzymy na to, co dzieje się w skutku i wokół tego skupiamy uwagę starając się skutek usunąć, nie zastanawiając się nawet nad tym, czy to rzeczywiście uzdrowi sytuację i jak się okazuje, nie uzdrawia, bowiem, po jakimś czasie znów wracamy do tego, co wpędziło nas w kłopoty, nie zauważając, że kierujemy się dokładnie tymi samymi intencjami, którymi kierowaliśmy się wcześniej. Dlatego też, nawet usunięcie guza nie sprawia, że przyczyna jego powstania zniknęła razem z jego usunięciem.

Pewne nawyki mamy do tego stopnia wypracowane, że stają się wręcz nieodzowną częścią naszego życia, a sama myśl o tym, by z nich zrezygnować wywołuje większy bunt, niż myśl o oddaniu czegoś własnego innej osobie. Rzecz jest bowiem dla nas nabyta, nawyk wypracowany i tylko my wiemy ile czasu i wysiłku musieliśmy włożyć w to, aby dojść w nim do obecnego stadium przyjemności, inaczej, nie miałoby przecież sensu, by tak o niego walczyć. Przyjemność stała się dzięki temu miarą naszych czasów, a nawyki potwierdzeniem, jak bardzo jej pragniemy i ile jesteśmy w stanie zrobić, aby ją pogłębiać.

Niestety, pewne nawyki potrafią dość mocno wykroczyć poza nawias tego, co utrzymuje nas w obszarze poczucia własnej wartości, zaś intencje, którymi się wtedy kierujemy stanowią doskonałą bazę do wypracowania pięknego wstydu, który znów sprawia, że ukrywamy je przed całym światem, pielęgnując dalej w ukryciu, by przyjemność, by wciąż móc czerpać z nich przyjemność. Takie ukrywanie nawyków może wręcz stać się przyczyną zwiększenia przyjemności, co tym bardziej będzie nas odwodzić przed ich ujawnianiem. Intencje, które wtedy nami kierują potrafią działać na dusze z tak duża siła, iż ta zaczyna poruszać się jak w transie po torze destrukcji, szukając rzeczy podobnych, które mogłyby wzbogacić jej nawyk.

Jak wielkiej trzeba woli, aby się wyzwolić z jakiegoś nawyku? Większej, niż by się mogło wydawać, ale takiej, która jak najbardziej jest w zasięgu możliwości duszy, inaczej na zawsze utknęłaby w jakimś obszarze niskiej świadomości. W wielu przypadkach taką wolę musi pomóc wzmocnić osoba trzecia, ale historia zna wiele przypadków, gdy dusza wyzwala się spod wpływu działania negatywnych intencji, by utrzymać miłość lub zdobyć serce drugiej osoby. Nie rzadkie są też przypadki dusz, które same w sobie znalazły siłę i zrezygnowały z czegoś, co przez lata było ich codziennym rytuałem, który stawał się nałogiem.

Poznanie tego, co nami tak naprawdę kieruje może bardzo zdziwić duszę, która nieświadoma, że może to być tak prozaiczne zwykle nie zwracała na ten fakt nawet najmniejszej uwagi myśląc, że jest on za słaby, by kierować jej wolą. Niestety, ignorowanie niektórych sił, kierujących wolą niczego nie zmieni i nie sprawi, że będą mieć na nas mniejsze oddziaływanie. Nasza wola w każdej jednej chwili poddawana jest działaniu niezliczonej ilości sił, jesteśmy tylko tego nieświadomi, ale nawet wzrost świadomości nie zmienia tego, że te siły działają. Wysoka świadomość sprawi za to, że te siły nie będą mieć na duszę i ciało tak silnego oddziaływania jak wcześniej.

Jak zatem wzmocnić własną wolę? Tu już potrzebny jest proces, który obejmie zarówno to, z czego dusza musi się wyzwolić, a co nią kierowało do tej pory, jak i nabycie wiedzy w obszarze własnej jaźni i jej trzech aspektów, wśród których wola jest jednym z trzech aspektów, gdzie tworzy się świadomość. Praktyczna część obejmuje już tylko próby siłowania się z tym, co wyczuwamy, że na nią wpływa i wzmacnia jej tak, by tworzyć poczucie, iż to my decydujemy o własnych wyborach.

...

Jam Jest świadomością, która decyduje o moich wyborach.

Jam Jest świadomością każdego wyboru, który podejmuję.

Jam Jest siłą, którą świadomie kieruje wobec tego, co do siebie przyciągam.

Jam Jest świadomością na zmianę, której dokonuje poprzez moja wolę.

Jam Jest świadomością pragnień, które kierują moją wolą.

Jam Jest świadomością intencji, którymi wzmacniam moją wolę.

Jam Jest świadomym oddziaływaniem na wszystko, co chcę poznać za pomocą mojej woli.

Jam jest świadomym działanie, którego podejmuję, by spełnić moje pragnienia.Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)