Pomiędzy życiem a śmiercią


– Chodź, musisz teraz przenieść tę świadomość na pewne zdarzenie, które wciąż tkwi niezrozumiałe w twojej pamięci. – Arsena bierze mnie za dłoń i przenosimy się w zupełnie inne miejsce. Wibracja wokół mnie zaczyna nagle gęstnieć i odczuwam, jakbym zniżała się do materii. Znajduję się w pokoju. Jest wie- czór. Okna nie są zasłonięte storami i przez chwilę wpatru- ję się w ciemność, która wydaje mi się być bliska i znajoma. W pokoju dostrzegam kilkoro ludzi i kogoś leżącego na łóż- ku. Pamiętam ten obraz. Uciekałam od niego całe (...)

Nawiążę jeszcze do głównej bohaterki, czując z nią szczególną więź. Chodzi o zdolności Anny i jej podróż po świecie astralnym, gdy stara się wrócić do ciała, a okazuje się, że czas spędzony po drugiej stronie, uruchamia w niej zdolności, które w sposób szczególny budzą ją do rozwoju zdolności, których do tej pory unikała. W prawdziwym życiu było odrobinę inaczej. Te zdolności, o których piszę w powieści, ćwiczyłam od dziecka. Nie obudziły się we mnie nagle, zawsze je posiadałam i taka się po prostu urodziłam. Od małego ciągnęło mnie (...)

– Aniu, ocknij się..., słyszysz mnie? Ktoś pochyla się nade mną i bardzo ostrożnie przekręca mnie na plecy, cały czas do mnie przemawiając. Wyczuwam delikatne, męskie perfumy, a także zapach ... Hm, co to jest za zapach? Pamiętam go, ale nie mogę sobie przypomnieć, gdzie się z nim zetknęłam. Wydaje się być bardzo znajomy i męski. Otwieram na chwilę oczy i staram się dostrzec twarz, pochylającej się nade mną postaci, ale jest zbyt ciemno i nie wi- dzę jej w ciemności. Czuję się odrętwiała i sparaliżowana. Chcę (...)

Dzień dłuży się Mateuszowi w nieskończoność. Stara się, jak tylko może, by skupić się na pracy, ale jego wzrok ciągle biegnie w stronę zegara, który wisi tuż nad wejściem do biu- ra. W końcu przychodzą nowi pracownicy i Mateusz zaczy- na wprowadzać ich w to, co będą robić. Przekazuje pałeczkę kierownikowi, który ma ich przypilnować i wdrożyć w zakres ich obowiązków, a sam wychodzi z biura i szybko wskakuje do samochodu, by zdążyć jeszcze wpaść do domu umyć się, zjeść i jechać do szpitala. – Pojechać z tobą? – babcia wychyla (...)

W drugiej części powieści EVERLASTING ,,Pomiędzy życiem a śmiercią” przenosimy się na drugą stronę, do świata, który jest mi bardzo bliski, dlatego chciałam go w szczególny sposób wam przybliżyć.  W tej części zmienia się też narracja. Świat i zdarzenia nie są już widziane i opisywane jedynie przez główną bohaterkę, ale też i przez Mateusza, co mam nadzieję, a uczyniło ją dużo ciekawszą. Choć zdarzało się i tak, iż wielu czytelników najpierw czytało historię głównej bohaterki, przeskakując przez fragmenty, które były opisywane z poziomu Mateusza, powracając do nich (...)  Ostatnio dodane

  Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


  Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


  Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


  Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


  W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


  Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


  Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


  Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)