Poznanie samego siebie


Na początku ważnym wydaje się, by uporządkować swój świat materialny, chcemy, by znalazło się w nim wszystko to, czego pragniemy lub czego pożądamy, lepszy samochód, doskonały związek, dobrze płatna praca, nowy dom. Jednakże z każdą chwilą, gdy poznajemy samych siebie rzeczy materialne stają się mniej ważne, a ważna staje się dla nas nauka, by pogłębić swoją wiedzę tak, by nie tylko chcieć mieć samochód, ale i by życie nabrało głębszego sensu. Rozwijając się dalej dochodzimy do poziomu, gdy rzeczy materialne przestają mieć aż tak istotne znaczenie, a ważnymi stają się uczucia, bo co nam po bogactwie, gdy nie mamy się nim z kim cieszyć.

Przechodząc przez kolejne fazy rozwoju w końcu i uczucia tracą na znaczeniu, bo nagle odkrywamy świadomość i już nie wystarczy nam to, co rozumieliśmy do tej pory, chcemy pojąć istotę samej rzeczy, zrozumieć, po co to wszystko? Ku jakiemu celowi nas to prowadzi i co z tego ma wyniknąć, że właśnie taką drogą podążamy.

Ale i tu dochodzimy do chwili, gdy samo rozumienie już nam nie wystarczy, chcemy sami tworzyć, chcemy zjednoczyć się z istotą stwórcy i stać się nim, od nowa budując siebie i swój własny świat. Chcemy być nim w sobie i wokół siebie. I tu zaczyna się najlepsza zabawa, bo tu już trzeba pomyśleć, z czego mam siebie zbudować i mój świat, skoro dostępnych jest tyle elementów? Tu też następuje moment ponownego rozdzielenia i stania się samodzielną istotą, gdzie sami siebie będziemy doświadczać przez siebie...zgadnij zatem, kim się staniesz na końcu?Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)