Poznanie samego siebie


Na początku ważnym wydaje się, by uporządkować swój świat materialny, chcemy, by znalazło się w nim wszystko to, czego pragniemy lub czego pożądamy, lepszy samochód, doskonały związek, dobrze płatna praca, nowy dom. Jednakże z każdą chwilą, gdy poznajemy samych siebie rzeczy materialne stają się mniej ważne, a ważna staje się dla nas nauka, by pogłębić swoją wiedzę tak, by nie tylko chcieć mieć samochód, ale i by życie nabrało głębszego sensu. Rozwijając się dalej dochodzimy do poziomu, gdy rzeczy materialne przestają mieć aż tak istotne znaczenie, a ważnymi stają się uczucia, bo co nam po bogactwie, gdy nie mamy się nim z kim cieszyć.

Przechodząc przez kolejne fazy rozwoju w końcu i uczucia tracą na znaczeniu, bo nagle odkrywamy świadomość i już nie wystarczy nam to, co rozumieliśmy do tej pory, chcemy pojąć istotę samej rzeczy, zrozumieć, po co to wszystko? Ku jakiemu celowi nas to prowadzi i co z tego ma wyniknąć, że właśnie taką drogą podążamy.

Ale i tu dochodzimy do chwili, gdy samo rozumienie już nam nie wystarczy, chcemy sami tworzyć, chcemy zjednoczyć się z istotą stwórcy i stać się nim, od nowa budując siebie i swój własny świat. Chcemy być nim w sobie i wokół siebie. I tu zaczyna się najlepsza zabawa, bo tu już trzeba pomyśleć, z czego mam siebie zbudować i mój świat, skoro dostępnych jest tyle elementów? Tu też następuje moment ponownego rozdzielenia i stania się samodzielną istotą, gdzie sami siebie będziemy doświadczać przez siebie...zgadnij zatem, kim się staniesz na końcu?Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)