Prosta droga do prawdy


Jakkolwiek wiele pytań byś nie zadał na temat prawdy, gdziekolwiek lub w czymkolwiek jej nie poszukujesz, nie oznacza to, iż od razu do niej dotrzesz, bo zadałeś wiele pytań. Ale na pewno, zadając wiele pytań, możesz uzyskać wiele odpowiedzi, które cię do niej przybliżą lub od niej oddalą. Czy to cię usatysfakcjonuje? Zapewne nie. Bowiem, odkrywanie prawdy, wcale nie pogłębia ilość dróg, lecz odwrotnie, wszystkie je skraca, pozwala odrzucać wiele koncepcji, jak i chęć pomnażania ich oraz dostrzegać iluzję tworzoną przez umysł. A gdy już je odrzucimy, droga do prawdy okazuje się niezwykle prosta i nagle widzimy, iż cały czas mieliśmy ją przed sobą, a to tylko nasz umysł potrzebował ją ubarwić, wydłużyć, nadać jej pojęciowe znaczenie. My zaś się temu po prostu poddaliśmy, bo jak to tak, to wszystko, co nas otacza, miałoby być aż tak proste w swej formie i wyrażaniu? Za proste. Toż się zanudzimy na tej ścieżce. No to i komplikujemy sobie życie, by się po prostu nie nudzić. Jak to my…ludzie…Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)