Sens własnych pragnień


Człowiek, który ma świadomość swoich pragnień, ma władzę nad swoim życiem. Gdy inni mają większą świadomość Twoich pragnień, niż ty sam, mają władzę nad Tobą. Brak wewnętrznej świadomości czyni człowieka bezwolnym, podążającym za stadem, bez woli i wpływu na swoje decyzje, a nawet jeśli, jakieś podejmuje myśląc, że czyni to sam nie wie, że jego wola została podporządkowana innym i nawet jego decyzje są podejmowane z myślą, co inni pomyślą o tym, co postanowił, nie mówiąc o strachu przed reakcją innych na to, co postanowił.

W dobie silnego uprzemysłowienia, gdy umysły ludzi atakowane są zewsząd tysiącami informacji, trudno jest o świadomość swoich własnych pragnień. Ludzie podporządkowali się pragnieniom społecznym myśląc, że chcą tego, czego chcą inni lub tego, co innym dało szczęście.

Jeśli chcesz uczynić krok ku wewnętrznej wolności, stań się świadomy swoich własnych pragnień, oddzielając to, co zostało ci narzucone od tego, co naprawdę wypływa z Twojej duszy. Wiem, że to trudne, bo często, złudzenie cudzych pragnień jest silniejsze od własnej świadomości.

Jeśli sąsiad pragnie nowiutkiego mercedesa, nie oznacza to, że to i twoje pragnienie, choć możesz czuć, że też byś takiego chciał. Odczucie zazdrości nie jest własnym pragnieniem a jedynie emocją wyrażoną wobec braku tego, co uszczęśliwia innych, gdy samemu chciałoby się także poczuć spełnionym i szczęśliwym.
Szczęśliwy człowiek nie pragnie, jest spełniony w tym, co ma, ale gdy nie potrafisz tworzyć stanu szczęścia, pragnienie jest tą właśnie energią, która będzie cię prowadzić do spełnienia.

Świadoma istota sama tworzy swój stan szczęścia, oddzielając go od stanu posiadania czegokolwiek lub kogokolwiek. Ucząc się, dopiero tworzyć ten stan, istota nie w pełni świadoma, będzie składać go z wielu chwil, oddzielonych od siebie zdarzeniami i czasem, jakby tkała go ze wspomnień. Gdy odkryje, że źródłem każdej z zapamiętanych chwil jest ta sama energia, odkryje tym samym jej źródło i nie będzie musiała szukać ich we wspomnieniach.Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)