Śmierć emocjonalna


Aby wyzwolić się do nowego życia trzeba pozwolić sobie umrzeć starej, starym poglądom, starym przekonaniom, emocjom, które więziły nas w relacjach i tworzyły w umyśle wyobrażenia. Trzeba także pozwolić umrzeć starym relacjom i temu, co wydaje się najcenniejsze.

Śmierć emocjonalna nie oznacza śmierci fizycznej, tylko przemianę wewnętrzną w każdym z obszarów i na każdym z poziomów, w duszy. Fizycznie można to także odczuć, jako potrzebę przeobrażenia, zrzucenia starej powłoki, rozpoczęcia wszystkiego od nowa, zmianę miejsca zamieszkania lub choćby na chwilę zmianę miejsce swojego pobytu. Można także czuć chęć zmiany w środowisku swoich znajomych, zakończenia starych znajomości i wyjście poza przekonanie, że wszystkich i wszystko musimy ciągnąć za sobą.

W momencie śmierci fizycznego ciała, dusza zabierze ze sobą jedynie to, kim się stała w wyniku przeżytego życia i doświadczonych w nim zdarzeń. Nie ważne, czego dorobiłeś się za życia. Nie zabierzesz ani swoich dzieł, ani swoich bliskich. Nie ważne, jak jesteś do tego przywiązany, nie zabierzesz ze sobą niczego, co przynależy do tego świata.

W śmierci emocjonalnej musisz pozwolić, by wszystko w Tobie do tego dojrzało, byś stał się gotowy na rozstanie ze swoją starą wersją, ze swym najstarszym wyobrażeniem o sobie.

Gdy umiera stare wyobrażenie, rodzisz się do nowego życia, a pierwszym odczuciem jest niczym nieograniczone poczucie wolności. Możesz zrobić w tym momencie cokolwiek zechcesz, możesz poczuć przypływ sił życiowych, chęć do działania, możesz także czuć potrzebę wyrzucenia z domu starych rzeczy, zrobienie generalnego porządku, a przy okazji poczujesz przypływ ogromnej radości, wynikającej z samej przemiany, która się w Tobie dokonała.

Gdy umiera w Tobie stare, rodzi się miejsce na nowe, na nowego Ty. Stare więzy przestają Cię ograniczać, krepować Twoje ruchy i decyzje. Nie myślisz już ze strachem, co inni pomyślą o Tobie, o Twoich planach na życie. Nie boisz się odrzucenia ani negatywnych reakcji tych, którzy chcieli Cię kontrolować i decydować za Ciebie. Jesteś wolny wewnętrznie.

Jam Jest siłą, która wyzwala mnie z każdego ograniczenia.

Jam Jest przemianą we mnie każdego ograniczenia wewnętrznego.

Jam Jest procesem, który dokonuje się we mnie w trakcie każdej przemiany.

Jam Jest wyjściem po za wszelkie ograniczenia we mnie.

Jam Jest siłą, która wskazuje mi wyjście z wszelkich, możliwych ograniczeń, które mnie krępują wewnętrznie.

Jam Jest świadomością tego, co mnie ogranicza.

Jam Jest świadomością tego, co tworzy we mnie każdy rodzaj ograniczenia wewnętrznego.

Jam Jest świadomością każdego procesu, który się we mnie dokonuje.Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)