Test woli


Podążając ścieżką świadomości czasami pojawia się ktoś lub dzieje się jakieś zdarzenie, które z tej ścieżki odciąga w bok. Nagle to, co było do tej proste komplikuje się, a droga staje się rozstajem. Stając w tym punkcie można dokonać świadomego wyboru i już w tej chwili wybrać podążanie dalej prostą drogą, ale można też sprawdzić, dokąd wiedzie boczna droga, zachowując jednocześnie świadomość, że w każdej chwili można z niej zawrócić.

Gdy zdecydujesz się pójść boczną drogą, przez cały czas, mając choć w części rozwiniętą świadomość będziesz mierzyć swoją wolę, a im większa Twoja świadomość, tym trudniejsza może wydać się droga i więcej sił trzeba będzie użyć, by wolę w ogóle zachować. Jednak, gdy dotrzesz już do punktu w którym sam stwierdzisz, że dalej już iść nie chcesz, choć droga wydawać się będzie atrakcyjna i ciekawić Cię będzie, co jest za zakrętem, w tym punkcie zatrzymaj się chwilę i doceń swoją odwagę, że w ogóle na nią wkroczyłeś. Doceń też tych, których siłą okazała się tak duża i atrakcyjna dla twojej duszy, że chciałeś zobaczyć, dokąd Cię chcą zaprowadzić lub razem z tobą podążać. Jeśli uda Ci się skutecznie zatrzymać w tym punkcie, docenić starania i wysiłki tej duszy lub zdarzenia, którego atrakcyjność na chwilę potrafiła zasłonić Twoją jasność myślenia, poznasz moc swojej woli. Uśmiechniesz się wtedy, bo to, co ujrzysz pokaże Ci nie tylko wszystkie Twoje słabości, ale i siłę. W tej chwili, w tym właśnie momencie poczujesz, jak cudownie jest znów odczuć stan równowagi.Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)