Test woli


Podążając ścieżką świadomości czasami pojawia się ktoś lub dzieje się jakieś zdarzenie, które z tej ścieżki odciąga w bok. Nagle to, co było do tej proste komplikuje się, a droga staje się rozstajem. Stając w tym punkcie można dokonać świadomego wyboru i już w tej chwili wybrać podążanie dalej prostą drogą, ale można też sprawdzić, dokąd wiedzie boczna droga, zachowując jednocześnie świadomość, że w każdej chwili można z niej zawrócić.

Gdy zdecydujesz się pójść boczną drogą, przez cały czas, mając choć w części rozwiniętą świadomość będziesz mierzyć swoją wolę, a im większa Twoja świadomość, tym trudniejsza może wydać się droga i więcej sił trzeba będzie użyć, by wolę w ogóle zachować. Jednak, gdy dotrzesz już do punktu w którym sam stwierdzisz, że dalej już iść nie chcesz, choć droga wydawać się będzie atrakcyjna i ciekawić Cię będzie, co jest za zakrętem, w tym punkcie zatrzymaj się chwilę i doceń swoją odwagę, że w ogóle na nią wkroczyłeś. Doceń też tych, których siłą okazała się tak duża i atrakcyjna dla twojej duszy, że chciałeś zobaczyć, dokąd Cię chcą zaprowadzić lub razem z tobą podążać. Jeśli uda Ci się skutecznie zatrzymać w tym punkcie, docenić starania i wysiłki tej duszy lub zdarzenia, którego atrakcyjność na chwilę potrafiła zasłonić Twoją jasność myślenia, poznasz moc swojej woli. Uśmiechniesz się wtedy, bo to, co ujrzysz pokaże Ci nie tylko wszystkie Twoje słabości, ale i siłę. W tej chwili, w tym właśnie momencie poczujesz, jak cudownie jest znów odczuć stan równowagi.Ostatnio dodane

Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)