Ty i Ja, jedno


Wrażliwość człowieka pozwala mu odczuć subtelne różnice pomiędzy tym, co dobre i złe, piękne i brzydkie, krzywe i proste, jednakże, dopiero odniesienie do tego, sposób, w który to interpretujemy, pokazuje nam, jak daleko odeszliśmy w sobie od punktu, który pozwala nam ujrzeć całość tego, na co patrzymy. A wrażliwość potrafimy mieć naprawdę silnie rozwiniętą i tam, gdzie jedni widzą ciemność, inni widzą piękną kompozycję, złożoną z gry światła i cieni. I nie ma w tym, tak naprawdę niczego złego, w właśnie sposobie patrzenia jednej i drugiej strony. Każdy z nas, bowiem, widzi inaczej, patrzy na świat od swojej strony. Każdy z nas dostrzega też to, co mu akurat w duszy gra, co chce ujrzeć, niczym w lustrze. Jedne rzeczy będą nas zatem drażnić, inne zachwycać. Będziemy się denerwować, bo czyjeś zachowanie jest nie takie, jakie lubimy, by wyrażali ludzie w swoich postawach, inne, choć reszcie wyda się głupie, na akurat wyda się piękne i mądre. I w tym także nie ma niczego niewłaściwego, w tym właśnie sposobie patrzenia i interpretowania tego, co widzimy. Bo to jest nasz punkt doświadczeń, w tym miejscu pobieramy naukę. Tu się przekonujemy, dokąd nas prowadzi, nasz sposób postrzegania siebie, ludzi i otaczającego nas świata. Tu nabieramy swoich własnych przekonań, tworzymy nowe poglądy, uznajemy ich słuszność lub odbieramy im moc. Tu ściera się w nas wszystko, co sprzeczne i układa to, co odnalazło w sobie harmonię. Dlatego też, choć możemy się nie zgadzać, możemy mieć inne poglądy, uznawać inne wartości, zarówno Twoje i Moje patrzenie na świat, jest jedynie naszym indywidualnym doświadczeniem, naszą indywidualną interpretacją tego, co widzimy, czujemy lub słyszymy. I jeśli sama daję sobie prawo, by zachwycać się czymś, to, choć wszyscy inni będą krzyczeć, że to nie tak, że powinnam inaczej, to wierzcie mi, nadal się tym będę zachwycać, bez względu na cudzą interpretację tego samego stanu rzeczy.Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)