Uzależnienie od nastroju partnera


Może ten temat nie jest często poruszany, ale spróbuję go poruszyć. A dotyczy uzależnienia od nastroju partnera. Może znajdziecie w tym inspirację dla siebie.

Znacie to?

On burknie, a w nas natychmiast następuje wzrost adrenaliny. Jest zły, a w nas natychmiast budzi się lęk, bo to oznacza, iż kolejny dzień będziemy zmagać się z jego demonami. Kolejny dzień do przeczekania, aż mu przejdzie. Kolejny dzień w ciszy, z naszym pytającym spojrzeniem, gdy staramy się wychwycić, czy to już? Kolejny dzień bez uczuć, bez ciepła, bez jego uśmiechu. W drugą stronę jest dokładnie tak samo, ale napiszę to od naszej strony, kobiecej. Nie gniewajcie się, proszę, panowie.

 Co się dzieje wtedy w nas samych, gdy nasz partner przeżywa chwile zwątpienia, frustracji, gdy zmaga się z emocjami? Czasami nie wytrzymujemy i też wybuchamy, czasami kulimy się w sobie i czekamy, staramy się przetrwać trudny okres. Czasami staramy się go uzdrawiać na siłę i wcale nie po to, by mu ulżyć, a po to, by znów było dobrze, by nam było z nim dobrze. A czasami odwracamy się, mówimy, mam cię dosyć i odchodzimy.

Tylko, powiedzcie mi, dlaczego tak właśnie się zachowujemy, dlaczego bez jego dobrego nastroju, nie jesteśmy w stanie poczuć szczęścia. Jestem szczęśliwa, gdy ty jesteś szczęśliwy, mówimy, kompletnie uzależniając swój nastrój od jego nastroju. I nagle, okazuje się, że bez niego nie jesteśmy w stanie oddychać już normalnie, bez jego uśmiechu się śmiać, bez jego ciepła wytrwać w swym chłodzie. Stajemy się niby pozorną jednością, tylko, dziwnie destrukcyjną jednością, w której brakuje kompletnie świadomości. A gdybym miała dobry nastrój, gdy on jest zły na cały świat, co złego by się stało? A gdybym była szczęśliwa, gdy on czuje się kompletnie nieszczęśliwy, czy stałabym się natychmiast zołzą, bez serca, bez uczuć, bez empatii wobec swojego partnera, bo jestem w swoim stanie szczęścia? Dlaczego, dzielenia wspólnego życia, oznacza często, iż razem musimy być nieszczęśliwi? Bo tak jest, niestety. Co jest zatem w tym przypadku dobrym wyjściem? Gdzie jest w takim układzie punkt równowagi? Macie jakieś pomysły?Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)