Wdzięczność


Czasami wydaje nam się, że wyrażenie wdzięczności rodzi od razu jakieś zobowiązania. Że Ci wobec których ją mamy wyrazić od razu dadzą sobie prawo do zadośćuczynienia, zaraz będą chcieć więcej, aniżeli chcemy dać. Dlatego czasami wolimy nie widzieć, co takiego ważnego uczyniła dla nas druga dusza, aniżeli pozwolić, aby wdzięczność częścią postawy się stała, pokornym nas świadomie czyniąc.

Wdzięczność wyrażana w duszy, ważna jest przede wszystkim dla tego, kto jej doświadcza i świadomie odbiera stan, który samą sobą tworzy, a stan jest niebywały, łączy się bowiem z prawdą, jednak już nie w bolesny sposób jest doświadczany a przez łagodność i jako ulga jest częściej odczuwany, niż w inny sposób.

Gdy czujesz wdzięczność, pozwalasz aby to, co wynikło z zaangażowania innych dusz w twoje sprawy znalazło właściwe dla ich roli miejsce. Nie umniejszasz wtedy zasług innych dusz, ani nie zawyżasz wartości ich roli i udziału, bo widzisz, że i te dusze wyniosły z tego coś dla siebie.

Gdy świadomie odczuwasz wdzięczność samemu sobie wskazujesz drogę do stanu jedności.Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)