Wewnętrzna komunikacja z samym sobą


Nauczyliśmy się, że aby przetrwać musimy tworzyć związki i relacje z innymi, łączyć się w grupy, współpracować, tworzyć układy, jednakże, jeśli spojrzymy we własnym kierunku najczęściej wychodzi na to, iż rzadko kiedy potrafimy tworzyć udaną relację wewnętrzną, z samym sobą.  

Związek z innymi? Żaden problem. Natura zaopatrzyła się w szereg czynników, które ułatwiają poszczególnym gatunkom przetrwanie, jak i wzrost populacji. Niestety gorzej się dzieje, jeśli chodzi o komunikację wewnętrzną z samym sobą. O ile jeszcze, gdy nasza świadomość jest dość nisko rozwinięta potrafimy poddać się instynktowi, przystosowując swoje zachowania do środowiska, o tyle już, gdy nasza świadomość wzrasta i chcemy w jakiś sposób to zamanifestować, okazuje się, że nasze zachowanie zaczyna się wydawać całkowicie pozbawione sensu, a nierzadko wręcz bezsensowne, gdy spojrzymy na skutek podejmowanych przez nas często działań.

Dlatego też, zanim nasza świadomość się rozrośnie, a przynajmniej na tyle, byśmy nabrali większej pewności siebie, jedyną nauczycielką dbającą o naszą edukację staje się głupota. Pomaga jej w tym skutek, który ukazuje nasze intencje, jak i to, czym się często kierujemy, czyli nasze pragnienia, jednakże, zanim ową świadomość uda nam się wykształcić, nasze postrzeganie siebie zdaje się być wręcz zanurzone w nieświadomości, my zaś zachowujemy się często jak obłąkani, nie wiedząc w którym mamy poruszać się kierunku, co zrobić w danej sytuacji, jak postąpić, nie mówiąc już o jakimkolwiek sensownym pokierowaniu samych siebie w celu rozwiązania danego problemu. Dlatego też nasze lekcje życiowe wydają się nam tak trudne. Zapominamy bowiem o sobie, o naszej relacji wewnętrznej, o wykształceniu jasnej i sensownej komunikacji wewnętrznej. A jest to naprawdę ważne, gdyż to my pierwsi stajemy na linii tego, co się dzieje. To nasza wewnętrzna reakcja powoduje, iż podejmujemy taką a nie inną decyzję. Jeśli nie wykształcimy wewnętrznej świadomości, podejmować będziemy decyzje, którymi pokieruje nasza podświadomość, co się zresztą najczęściej dzieje. I jaki jest tego skutek? Jak sami wiecie, decyzje podświadome najczęściej okazują się tymi, które stanowią podstawę najsurowszych lekcji, które ponosimy w życiu.

Jak wykształcić dobrą komunikację z samym sobą?

Cóż, wszystko zależy tak naprawdę o tego, z jaką determinacją podejdziemy do rozwoju świadomości wewnętrznej. Jeśli będziemy postępować konsekwentnie, systematycznie, krok po kroku rozszerzając naszą świadomość na światy wewnętrzne, w pewnej chwili nie tylko usłyszymy swój głos wewnętrzny, ale i zupełnie przestawi się nasze patrzenie, z zewnętrznego, gdzie własne Wyższe Ja, wydaje się być czymś odległym, a czasami nawet irracjonalnym, na takie, gdzie wszystko, co będziemy budować, będziemy budować właśnie wokół naszego Wewnętrznego Ja. I niech tak dziś rozpocznie się nasz dzień. Rozejrzyjcie się wokół i spróbujcie choć jedną rzecz uporządkować w swoim wewnętrznym świecie, a zobaczycie, jaką wam to sprawi radość. Później zaś, sami zobaczycie pójdzie jak z płatka i ani się obejrzycie, wasz wewnętrzny świat stanie się jasny, klarowny i przejrzysty…no to, co? Porządkujemy? Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)