Wewnętrzna komunikacja z samym sobą


Nauczyliśmy się, że aby przetrwać musimy tworzyć związki i relacje z innymi, łączyć się w grupy, współpracować, tworzyć układy, jednakże, jeśli spojrzymy we własnym kierunku najczęściej wychodzi na to, iż rzadko kiedy potrafimy tworzyć udaną relację wewnętrzną, z samym sobą.  

Związek z innymi? Żaden problem. Natura zaopatrzyła się w szereg czynników, które ułatwiają poszczególnym gatunkom przetrwanie, jak i wzrost populacji. Niestety gorzej się dzieje, jeśli chodzi o komunikację wewnętrzną z samym sobą. O ile jeszcze, gdy nasza świadomość jest dość nisko rozwinięta potrafimy poddać się instynktowi, przystosowując swoje zachowania do środowiska, o tyle już, gdy nasza świadomość wzrasta i chcemy w jakiś sposób to zamanifestować, okazuje się, że nasze zachowanie zaczyna się wydawać całkowicie pozbawione sensu, a nierzadko wręcz bezsensowne, gdy spojrzymy na skutek podejmowanych przez nas często działań.

Dlatego też, zanim nasza świadomość się rozrośnie, a przynajmniej na tyle, byśmy nabrali większej pewności siebie, jedyną nauczycielką dbającą o naszą edukację staje się głupota. Pomaga jej w tym skutek, który ukazuje nasze intencje, jak i to, czym się często kierujemy, czyli nasze pragnienia, jednakże, zanim ową świadomość uda nam się wykształcić, nasze postrzeganie siebie zdaje się być wręcz zanurzone w nieświadomości, my zaś zachowujemy się często jak obłąkani, nie wiedząc w którym mamy poruszać się kierunku, co zrobić w danej sytuacji, jak postąpić, nie mówiąc już o jakimkolwiek sensownym pokierowaniu samych siebie w celu rozwiązania danego problemu. Dlatego też nasze lekcje życiowe wydają się nam tak trudne. Zapominamy bowiem o sobie, o naszej relacji wewnętrznej, o wykształceniu jasnej i sensownej komunikacji wewnętrznej. A jest to naprawdę ważne, gdyż to my pierwsi stajemy na linii tego, co się dzieje. To nasza wewnętrzna reakcja powoduje, iż podejmujemy taką a nie inną decyzję. Jeśli nie wykształcimy wewnętrznej świadomości, podejmować będziemy decyzje, którymi pokieruje nasza podświadomość, co się zresztą najczęściej dzieje. I jaki jest tego skutek? Jak sami wiecie, decyzje podświadome najczęściej okazują się tymi, które stanowią podstawę najsurowszych lekcji, które ponosimy w życiu.

Jak wykształcić dobrą komunikację z samym sobą?

Cóż, wszystko zależy tak naprawdę o tego, z jaką determinacją podejdziemy do rozwoju świadomości wewnętrznej. Jeśli będziemy postępować konsekwentnie, systematycznie, krok po kroku rozszerzając naszą świadomość na światy wewnętrzne, w pewnej chwili nie tylko usłyszymy swój głos wewnętrzny, ale i zupełnie przestawi się nasze patrzenie, z zewnętrznego, gdzie własne Wyższe Ja, wydaje się być czymś odległym, a czasami nawet irracjonalnym, na takie, gdzie wszystko, co będziemy budować, będziemy budować właśnie wokół naszego Wewnętrznego Ja. I niech tak dziś rozpocznie się nasz dzień. Rozejrzyjcie się wokół i spróbujcie choć jedną rzecz uporządkować w swoim wewnętrznym świecie, a zobaczycie, jaką wam to sprawi radość. Później zaś, sami zobaczycie pójdzie jak z płatka i ani się obejrzycie, wasz wewnętrzny świat stanie się jasny, klarowny i przejrzysty…no to, co? Porządkujemy? Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)