Wolność od i do


Idź obok tych, którzy patrzą w tym samym kierunki, bowiem, jeśli będziesz innych do tego zmuszać, odwrócą się, bo i tak patrzą nie tam, gdzie ty patrzysz. 

Choćbyś nie wiem, jak mocno pragnął jedności z kimś, w chwili, gdy wasze drogi się rozchodzą, musisz na to pozwolić. Możesz, oczywiście nie zgadzać się z tym, walczyć, chcieć robić jeszcze milion rzeczy, by powstrzymać proces, ale musisz na to pozwolić, inaczej zostaniesz do tego zmuszony. Ktoś nie będzie na ciebie patrzył, oglądał się, gdy ma swoje cele i plany wobec życia. Ktoś nie będzie na ciebie czekał, zmieniał swoje plany, bo ty akurat masz ochotę iść inną drogą i wydaje ci się, że Twoja droga jest lepsza. Ona jest lepsza, ale dla ciebie. Ta druga strona może mieć inne cele, inne zadania przed sobą. I jest to znak, że Ty masz iść swoją drogą, bez względu na to, jak bardzo boli cię wybór tej drugiej strony. Jak bardzo nie rozumiesz, jak ona/on mogła tak postąpić. I jak najbardziej, możesz tego nie rozumieć. Bo on/ona ma swoją drogę. Ciebie zaś spotkała na chwilę dłuższą lub krótszą, by o czymś się przekonać, by coś zrozumieć. 
Danie wolności drugiej duszy, szczególnie od siebie, to największy dar, który możemy jej podarować. Od tego momentu, jej bycie blisko ciebie jest już dyktowane jej wyborem. I o to właśnie chodzi. O to, by nie było w tym przymusu, by owo bycie przy sobie, było zarówno z naszej strony, jak i drugiej strony świadome. Inaczej, oboje możecie kraść sobie wolność lub uciekać przed sobą nawzajem, gdy czujecie presję, oczekiwanie lub nacisk z drugiej strony. 
Przesłanie zatem na dziś, bądźmy wolni w sobie i wobec siebie i dajmy innym wolność od nas, byśmy mogli być obok.Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)