Wolność od i do


Idź obok tych, którzy patrzą w tym samym kierunki, bowiem, jeśli będziesz innych do tego zmuszać, odwrócą się, bo i tak patrzą nie tam, gdzie ty patrzysz. 

Choćbyś nie wiem, jak mocno pragnął jedności z kimś, w chwili, gdy wasze drogi się rozchodzą, musisz na to pozwolić. Możesz, oczywiście nie zgadzać się z tym, walczyć, chcieć robić jeszcze milion rzeczy, by powstrzymać proces, ale musisz na to pozwolić, inaczej zostaniesz do tego zmuszony. Ktoś nie będzie na ciebie patrzył, oglądał się, gdy ma swoje cele i plany wobec życia. Ktoś nie będzie na ciebie czekał, zmieniał swoje plany, bo ty akurat masz ochotę iść inną drogą i wydaje ci się, że Twoja droga jest lepsza. Ona jest lepsza, ale dla ciebie. Ta druga strona może mieć inne cele, inne zadania przed sobą. I jest to znak, że Ty masz iść swoją drogą, bez względu na to, jak bardzo boli cię wybór tej drugiej strony. Jak bardzo nie rozumiesz, jak ona/on mogła tak postąpić. I jak najbardziej, możesz tego nie rozumieć. Bo on/ona ma swoją drogę. Ciebie zaś spotkała na chwilę dłuższą lub krótszą, by o czymś się przekonać, by coś zrozumieć. 
Danie wolności drugiej duszy, szczególnie od siebie, to największy dar, który możemy jej podarować. Od tego momentu, jej bycie blisko ciebie jest już dyktowane jej wyborem. I o to właśnie chodzi. O to, by nie było w tym przymusu, by owo bycie przy sobie, było zarówno z naszej strony, jak i drugiej strony świadome. Inaczej, oboje możecie kraść sobie wolność lub uciekać przed sobą nawzajem, gdy czujecie presję, oczekiwanie lub nacisk z drugiej strony. 
Przesłanie zatem na dziś, bądźmy wolni w sobie i wobec siebie i dajmy innym wolność od nas, byśmy mogli być obok.Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)