Zadania duszy


Pierwsze zadanie, jakże ważne dla nas, to zrozumieć własne istnienie w materii lub przypomnieć sobie o nim, gdy świadomość całkiem utraciła kontakt z tym poczuciem. Potrafimy wyrażać się poprzez Ja Jestem, choć mało kiedy świadomie. Uczymy się jednak tego przez wiele żyć, z różnym oczywiście skutkiem. Zanim jednak pozbieramy w jedną całość własną wiedzę, by stać się świadomymi tego jednego stwierdzenia, że jestem, wiele razy, szukamy zaprzeczenia własnego istnienia poddając w wątpliwość co tylko się da.

Gdy już jednak dotrzemy do tej chwili i o własnym istnieniu sobie przypomnimy, istnienie będzie się domagać, by dostrzec je we wszystkim dookoła siebie. Tu już bywał trudniej, bo owszem, możemy dać do niego prawo i nawet rzec, Ja Jestem, choć tak zobowiązujące się to czasami zdaje, to jednak prawa do istnienia innym, odmówić potrafimy dość otwarcie. Najczęściej poprzez odmowę prawa do życia, szczególnie, gdy nas ktoś zdenerwował i tak byśmy chcieli, by ta osoba zniknęła z naszego życia, wręcz przestała istnieć. Niestety, najczęściej nie znika, choć cuda się i tu zdarzają i ktoś podobnie stwierdza samemu usuwając się z naszej drogi. Zamiast jednak walczyć, swoje istnienie już stwierdziwszy nad cudzym też się warto zastanowić, bo to, co znajdziemy w odpowiedzi może stanowić klucz do nas samych.Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)