Zadania w materii


Zadania w materii nie są trudne, choć dotkliwie bolesne być potrafią. Boli jednak tylko wtedy, gdy wciąż sie uparcie stawiamy, na przekór sobie czynimy i za nic się wsłuchać nie chcemy w to, co drogę prostą może uczynić. Nie jest jednak trudno zrozumieć, co duszę tak upartą czyni, tak hardą, pewną swej mocy i wyjątkowości. Widząc świat dookoła siebie, nie trudno jej było stwierdzić, że jest pierwsza pośród stworzenia. Nie zauważyła tylko, że nawet natura nie dała jej szansy sprawować kontroli nad ciałem, bo by pewnie już po chwili zapomniała oddychać, nie mówiąc o tym, że nie wiedziałaby, jak sterować przepływem krwi, w jaki sposób zamieniać pokarm w energię dla ciała. Niby więc taka mądra tu zeszła, a w prostym świecie się gubi, wszystko wie jednak o nim najlepiej, próbując na przekór mu czynić. Gdzie jednak dociera w swojej hardości, szarpiąc się i wojując? Cóż...o tym dopiero pomyśli w chwili, gdy przyjdzie jej wstecz spojrzeć, na życie swoje popatrzeć, a taki moment przychodzi nawet w ciągu życia i wtedy sama zrozumie, że znów nie tą drogą poszła, znów, zamiast żyć, tylko udawała życie.  Ostatnio dodane

Wiele osób, które doznają jedności z inną duszą, myli często to doznanie z wyobrażeniem o stanie wiecznej błogości, miłości czy też rozkoszy, (...)


Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)