Zadania w materii


Zadania w materii nie są trudne, choć dotkliwie bolesne być potrafią. Boli jednak tylko wtedy, gdy wciąż sie uparcie stawiamy, na przekór sobie czynimy i za nic się wsłuchać nie chcemy w to, co drogę prostą może uczynić. Nie jest jednak trudno zrozumieć, co duszę tak upartą czyni, tak hardą, pewną swej mocy i wyjątkowości. Widząc świat dookoła siebie, nie trudno jej było stwierdzić, że jest pierwsza pośród stworzenia. Nie zauważyła tylko, że nawet natura nie dała jej szansy sprawować kontroli nad ciałem, bo by pewnie już po chwili zapomniała oddychać, nie mówiąc o tym, że nie wiedziałaby, jak sterować przepływem krwi, w jaki sposób zamieniać pokarm w energię dla ciała. Niby więc taka mądra tu zeszła, a w prostym świecie się gubi, wszystko wie jednak o nim najlepiej, próbując na przekór mu czynić. Gdzie jednak dociera w swojej hardości, szarpiąc się i wojując? Cóż...o tym dopiero pomyśli w chwili, gdy przyjdzie jej wstecz spojrzeć, na życie swoje popatrzeć, a taki moment przychodzi nawet w ciągu życia i wtedy sama zrozumie, że znów nie tą drogą poszła, znów, zamiast żyć, tylko udawała życie.  Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)