Życie poza czasem


Jeśli myślisz, że uciekniesz od przeszłości, mylisz się. Możesz zamknąć wszystkie drzwi, na chwilę zamilknąć lub wstrzymać oddech, w nadziei, że cię nie znajdzie, ale znajdzie cię. A ujrzysz ją, nie tylko w oczach tych, którzy cię odnajdą, ale przede wszystkich w swojej postawie, w swoich skłonnościach, nawykach i upodobaniach. I bez względu na to, jak bardzo będziesz się zarzekać, mówić, żyję teraźniejszością, przeszłość powie, tak, ja nią jestem. Jestem wszystkim tym, co wciąż narasta w tobie konfliktem. Wszystkim tym, co sprawia, że się boisz, że masz żal, wciąż siebie lub innych winisz. Znajdziesz mnie w swoim wstydzie, pysze i uniesionej dumnie głowie. Tu w tobie żyję. W każdej twojej reakcji, której doświadczasz teraz. Jestem więc nie tylko Twoim wspomnieniem, jestem Tobą tu i teraz. Problem jedynie w tym, czy potrafisz mnie dostrzec i zrozumieć. Widzisz już mnie? A jeśli mnie widzisz, dlaczego masz do mnie tak zły stosunek? Zobacz, to nie mnie karzesz. Każesz siebie teraz, choć mówisz, że to za przeszłość. To, teraz ciskasz się ze złości, teraz czujesz się urażony, teraz doświadczasz żalu. To, co przeżywasz teraz, każda Twoja decyzja, jest Twoją jednocześnie przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Powiedz zatem, której z nich najbardziej się obawiasz? Która najmocniej żyje w Tobie strachem? Za którą z nich tęsknisz? Gdzie tak naprawdę żyjesz w sobie? W przeszłości, tęskniąc za minionymi chwilami? Za dobrym życiem teraz? Czy za tym, co przeżywasz w swoich marzeniach, wyprzedzając swój czas? Gdzie można ciebie odnaleźć? Zdradzisz mi?Ostatnio dodane

Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)


W momencie, gdy twój bliźniak postanawia zniknąć z twojego życia, nie załamuj się proszę. To nie jest naprawdę koniec świata. (...)


Gdy ktoś naprawdę wchodzi z Tobą w jedność, nie ucieka po chwili, nie manipuluje, nie chce cię zawłaszczać ani traktować jak (...)


Czasami zdarza się, iż tak bardzo pragniemy znaleźć swój bliźniaczy płomień, iż zaczynamy postępować kompletnie nierozsądnie, podłączając się pod każdą (...)


Bardzo często spotykam się z przekonaniem, iż, skoro dwie części duszy się odnalazły, to powinny już ze sobą być do (...)


A jeśli to nie on? Jeśli się pomyliłam/pomyliłem? Chwile zwątpienia zdarzają się każdemu. W tym jednak przypadku, gdy coś (...)


Tak, szkoda, że Ty za mną nie, można by było dodać. Jak często zdarza się, że nasze wyobrażenia przerastają (...)