Życie poza czasem


Jeśli myślisz, że uciekniesz od przeszłości, mylisz się. Możesz zamknąć wszystkie drzwi, na chwilę zamilknąć lub wstrzymać oddech, w nadziei, że cię nie znajdzie, ale znajdzie cię. A ujrzysz ją, nie tylko w oczach tych, którzy cię odnajdą, ale przede wszystkich w swojej postawie, w swoich skłonnościach, nawykach i upodobaniach. I bez względu na to, jak bardzo będziesz się zarzekać, mówić, żyję teraźniejszością, przeszłość powie, tak, ja nią jestem. Jestem wszystkim tym, co wciąż narasta w tobie konfliktem. Wszystkim tym, co sprawia, że się boisz, że masz żal, wciąż siebie lub innych winisz. Znajdziesz mnie w swoim wstydzie, pysze i uniesionej dumnie głowie. Tu w tobie żyję. W każdej twojej reakcji, której doświadczasz teraz. Jestem więc nie tylko Twoim wspomnieniem, jestem Tobą tu i teraz. Problem jedynie w tym, czy potrafisz mnie dostrzec i zrozumieć. Widzisz już mnie? A jeśli mnie widzisz, dlaczego masz do mnie tak zły stosunek? Zobacz, to nie mnie karzesz. Każesz siebie teraz, choć mówisz, że to za przeszłość. To, teraz ciskasz się ze złości, teraz czujesz się urażony, teraz doświadczasz żalu. To, co przeżywasz teraz, każda Twoja decyzja, jest Twoją jednocześnie przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Powiedz zatem, której z nich najbardziej się obawiasz? Która najmocniej żyje w Tobie strachem? Za którą z nich tęsknisz? Gdzie tak naprawdę żyjesz w sobie? W przeszłości, tęskniąc za minionymi chwilami? Za dobrym życiem teraz? Czy za tym, co przeżywasz w swoich marzeniach, wyprzedzając swój czas? Gdzie można ciebie odnaleźć? Zdradzisz mi?Ostatnio dodane

Cudownie, jesteś w tym gronie osób, które nie maja konfliktu z bliźniakiem. Lubicie się, a nawet więcej, kochacie, szanujecie nawzajem, swoją drogę (...)


Jakże często słyszę od którejś z części połówkowej duszy: w nikim się więcej nie zakocham, nikogo już nie zechcę, moje życie (...)


Można to powtarzać w nieskończoność. Odpuść. Daj sobie spokój. Idź własną drogą. Zajmij się sobą. Tylko…jak mamy odpuścić? Przecież to (...)


I tak by było najlepiej. Tylko, komu by się chciało czekać?  Niecierpliwość, to jeden z najczęstszych problemów, z którym muszą (...)


Ktoś zapytał mnie ostatnio, dlaczego tylko z połówką można doznać jedności?  Byłam mocno zdziwiona tym pytaniem, choć to nie (...)


Tak, wiem, przeżywasz właśnie swoje WOW! Zaczęło się i nie do końca wiesz, co się z Tobą dzieje, a zapewne dzieje i to (...)


Jednym z częstszych przypadków, występujących wśród bliźniaków, jest różnica w poziomie, osiągniętego poziomu rozwoju duchowego. Szczególnie, gdy jedno z bliźniąt duchowych rozwija (...)


Na początku jest wow, czasami takie naprawdę wielkie wow i stan, który wynosi nas na najwyższą orbitę, a potem przychodzi otrzeźwienie. (...)